Telenews

ARRESTOHEN EKSPERTËT E HUAJ TË KULTIVIMIT DHE MIRËMBAJTJES SË DROGAVE NË PRISHTINË

Dy shtetas të huaj të cilët ndodheshin në kërkim policor janë arrestuar nën dyshimin se ishin të përfshirë si ekspert të kultivimit dhe mirëmbajtje së substancave narkotike në një laborator droge i cili ishte zbuluar dhe shkatërruar nga Policia e Kosovës në muajin dhjetor të vitit të kaluar në një fshat të Prishtinës.
Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, i cili ka thënë se në kuadër të angazhimeve policore në luftën kundër parandalimit dhe luftimit të abuzimit, kultivimit apo trafikimit me droga, dje antidroga e Policisë së Kosovës në bashkëpunim me Policinë Kufitare të Kosovës, kanë identifikuar dhe arrestuar dy persona të dyshuar meshkuj shtetas të huaj
Sipas tij, me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje, si dhe është njoftuar zyra ndërlidhëse për bashkëpunim ndërkombëtar e Policisë së Kosovës.

Të ngajshme

Olta Gixhari zgjedh të largohet nga BBVIP, Luizi mundohet t’i ndryshojë mendjen: Rri moj burrneshë, nuk ke pse ikën

Donat Hashani

Kurti takoi përfaqësuesit e shoqatës së ish të burgosurve politikë të Kosovës

Donat Hashani

Rrezikohet furnizimi me energji elektrike, Sindikata e Punëtorëve të KEK-ut në grevë nga kjo datë

Donat Hashani