Telenews

Arrihet marrëveshja, Kompany trajner i ri i Bayernit

Vincent Kompany do të jetë trajner i ri i skuadrës së Bayern Munichut.

Kështu ka njoftuar të shtunën mediumi gjerman “Sky”.

Trajneri Kompany do të transferohet nga Burnley dhe do të jetë zëvendësues i Thomas Tuchelit te Bayerni.

Sipas informatave të mediumit “Sky”, skuadra më e madhe gjermane do të paguajë dëmshpërblimin prej 10 deri në 12 milionë euro për 38-vjeçarin Kompany.

Ai do të nënshkruajë kontratë deri në vitin 2027.

source

Të ngajshme

Kombëtarja mbërrin në Shqipëri, shihni momentet dhe intervistat me lojtarët e trajnerin (VIDEO)

Donat Hashani

Ish-trajneri i CSKA Moskës: Serbët i kemi vëllezër, Daku të largohet nga Rusia

Donat Hashani

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Donat Hashani