Telenews

Autoritetet ukrainase thonë se është bombarduar aeroporti i Kievit

Autoritetet ukrainase kanë potencuar sot se aeroporti Antonov, në veri të Kievit është goditur nga bombardimet ruse.
Ky aeroport i njohur edhe me emrin si Hostomel, është aeroporti më i rëndësishëm ndërkombëtar i mallrave në Ukrainë, si dhe një bazë ajrore kryesore ushtarake, shkruan BBC sot.
Përndryshe lufta në Ukrainë po vazhdon edhe pas disa javësh, madje me intensitet të lartë.

Të ngajshme

Mustafa i reagon Muratit: Për një vit u punësuan vetëm 8 mijë e 789 persona

KushtrimGuraj

Kush duhet ta ketë kontrollin në Veri, Osmani: Policia është reaguesja e parë, KFOR’i i treti

KushtrimGuraj

Katër herë brenda dy viteve ushtrinë në kufi, pse e bën këtë Vuçiq, sipas këshilltarit të Kurtit?

KushtrimGuraj