Telenews

Bajrami: Nëpër dyqane në veri dhe pjesë tjera serbët ende paguajnë me dinarë

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami tha se Qeveria Kurti nuk e ka arritur që të ”shtrijë sovranitet në pjesën veriore të Kosovë”.

Ajo shoti se e gjithë kjo çështje është si mbulim i dështimeve të Qeverisë Kurti.

”Jam shumë e sigurt se në katër komunat veriore, edhe në pjesët tjera me shumicë serbe jam e bindur se ka mundësi që transaksionet në dyqanet e lagjes kryhen me dinarë”, tha Bajrami në ”Click” të RTV21.

Të ngajshme

Marrëveshja bazë Kosovë-Serbi nuk gjen zbatim!

Krimet e Rënda arrestojnë personin që kërkohej për fajde

Mot kryesisht me diell sot, pasdite mundësi për të reshura