Telenews

Baleti Kombëtar i Kosovës zgjedhi sot drejtorin e ri

Sinan Kajtazi është emri i drejtorit të ri të Baletit Kombëtar të Kosovës.
Lajmin për zgjedhjen e tij e ka bërë të ditur Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, duke e plotësuar këtë pozitë pas tre vjetëve që Baleti Kombëtar i ka kaluar pa drejtor.
Kajtazi përpos karrierës së tij të shquar në balet, më herët ka shërbyer edhe si anëtar dhe kryesues i Këshillit të Teatrit Kombëtar të Kosovës.

Të ngajshme

Fisnik Syla thotë se s’ka mundësi ribashkimi me Fjolla Morinën: Unë kam aq para sa për të ndihmuar një shtet

Donat Hashani

Këngëtarja shqiptare: Ylli Limani do ishte burri ideal për mua

Donat Hashani

Rita Ora dhe Dua Lipa “përplasen” virtualisht me njëra-tjetrën se cila pati më shumë publik në koncertet në Tiranë dhe Prishtinë

Donat Hashani