Telenews

BARESHA QË SHKËLQEU NË KATËR DIMENSIONE

E shkëlqyer ajo ka qenë në interpretimet në muzikën popullore dhe në opera, por Nexhmije Pagarusha bëri karrierë të suksesshme edhe si aktore, në film dhe në teatër.
Janë rreth 150 këngë që ajo i ka interpretuar, mes tyre “Baresha”, e kompozuar nga bashkëshorti i saj Rexho Mulliqi.
Sot po e kujtojmë këngën e saj “Vet ke mbet”, një lirikë e pastër e cila shpërfaq ndjenja melankolie të cilat i përçon tek publiku Nexhmije Pagarusha me zërin e saj unik, të papërsëritshëm. 

 

Të ngajshme

Opinionistët e Big Brother VIP, Arbri dhe Zhaklina shkojnë në shtëpi

Miftar Zejnullahu

Sulmi terrorist ndaj Top Channel! Sonte nuk do të ketë spektakël si çdo herë tjetër

Miftar Zejnullahu

Nëse nuk fiton “Big Brother VIP”, Luizi ka një tjetër synim!

Miftar Zejnullahu