Telenews

BE-JA RIHAP AMBASADËN NË KIEV

Bashkimi Evropian ka rihapur ambasadën e saj në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev, pasi e zhvendosi përkohësisht atë në Poloni në mes të pushtimit rus.
Rihapja u konfirmuar fillimisht nga shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrel.
Ndërsa, Matti Maasikas, kreu i delegacionit të BE-së në Ukrainë, ka postuar në llogarinë e tij në Twitter një fotografi të flamurit të BE-së në Kiev.

Të ngajshme

Vizitën e parë brenda organizatës policore, drejtori i PK-ës e realizoi në stacionet policore në veri të vendit

Donat Hashani

Hoti: Pika për të zhdukurit u refuzua mbi katër herë, deklarata të nënshkruhet ditët në vijim

Donat Hashani

Përplasje mendimesh mes ish-ministrit të Kosovës dhe Veton Surroit

Donat Hashani