Telenews

Benfica hesht Ajaxin dhe kualifikohet në çerekfinale

Benfica ka arritur të kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke eliminuar Ajaxin në raundin e 16-të.

Skuadra portugeze kaloi tutje, duke triumfuar me rezultat të përgjithshëm 2:3.
Ajax dominoi në përgjithësi në çdo aspekt në ndeshjen e dytë ndaj Benficas, por që nuk i finalizuan rastet.
Vendasit krijuan aksione të shumta dhe zhvilluan lojë të bukur, mirëpo assesi nuk arritën të thyenin mbrojtjen kundërshtare.
Ndërkohë, Benfica që provoi disa herë përmes kundërzbritjeve, golin e gjeti përmes Darwin Nunez që shënoi me kokë pas një harkimi të Grimaldos (77′).
Kështu, Benfica tani i bashkohet skuadrave të tjera në çerekfinale të Ligës së Kampionëve dhe kundërshtarin do ta mësojë pas hedhjes së shortit këtë të premte.

Të ngajshme

Basketboll / I mbijetoi çdo stuhie, trajneri vendor i Ponte Prizrenit paralajmëron ekipet

Donat Hashani

Rrahje masive pas ndeshjes Serbia – Mali, publikohen pamjet

Donat Hashani

KV Fushë Kosova fiton ndeshjen kontrolluese në Durrës

KushtrimGuraj