Telenews

Beteja ligjore mes Amber Heard dhe Johnny Depp do të bëhet film, zbulohen detajet e para

beteja-ligjore-mes-amber-heard-dhe-johnny-depp-do-te-behet-film,-zbulohen-detajet-e-para

Gjyqi disa javor mes ish çiftit të famshëm, Johnny Depp dhe Amber Heard po kthehet në film. Në fillim të qershorit, gjykata në Virxhinia i dha të drejtë aktorit hollivudian pasi ky i fundit paditi ish gruan e tij, Amber Heard për shpifje.

Ai mori më shumë se 10 milionë dollarë dëmshpërblim.

Ky rezultat gjyqi erdhi një vit e gjysmë pasi Depp humbi një çështje shpifjeje në Mbretërinë e Bashkuar për një gazetë që i referohej atij si “dhunues i gruas”. Gjykata londineze mbështeti pretendimet e gazetës si “thelbësisht të vërteta” dhe në mars 2021, përpjekja e Depp për ta rrëzuar atë vendim u anulua.

Të ngajshme

Fisnik Syla thotë se s’ka mundësi ribashkimi me Fjolla Morinën: Unë kam aq para sa për të ndihmuar një shtet

Donat Hashani

Këngëtarja shqiptare: Ylli Limani do ishte burri ideal për mua

Donat Hashani

Rita Ora dhe Dua Lipa “përplasen” virtualisht me njëra-tjetrën se cila pati më shumë publik në koncertet në Tiranë dhe Prishtinë

Donat Hashani