Telenews

Borrell me deklaratë të fortë: Jo vetëm me armë, Ukrainën do ta ndihmojmë edhe me avionë luftarakë

Shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borrell sot ka bërë një deklaratë të fortë për luftën që po zhvillohet në Ukrainë me Rusinë si inicuese të saj.
Diplomati evropian ka deklaruar se BE-ja, do ta ndihmojë Ukrainën me gjithçka që do jetë e nevojshme e sidomos me armatim, madje të artilerisë më të rëndë të mundshme.
Ne do të ofrojmë jo vetëm armë dhe municione, por edhe avionë luftarakë. Nuk po flasim vetëm për municione. Ne po furnizojmë armë më të rëndësishme për luftën”, tha Borrell.

Të ngajshme

Mahmuti thotë se UÇK-ja nuk ka vrarë civilë, mohon se është autor i Komunikatës së 59-të të UÇK-së

KushtrimGuraj

Statovci: Komisioni humbje kohe, materiali është i klasifikuar – i palogjikshëm si proces

KushtrimGuraj

Gërvalla takohet me Blinkenin e Jolyn: U pa lidhja e fortë Kosovë-ShBA në shkëmbimin tonë të shkurtër

KushtrimGuraj