Telenews

BSPK MBLIDHET ME DYER TË MBYLLURA, VENDOSET PËR DIALOG APO GREVË

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës, është mbledhur sot për të diskutuar në lidhje me veprimet e sindikale në varësi prej sinjaleve të marra nga Qeveria.
Takimi BSPK-së, është i mbyllur, dhe nga aty pritet të vendoset nëse do të ketë dialog apo greva.
Sipas deklaratave të një dite më parë të dhëna nga kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, veprimet do të jenë të përbashkëta për të gjitha sindikatat.
Takimi ka nisur në orën 10:00 dhe është duke u zhvilluar ende.

Të ngajshme

Tërhiqet trupi i pajetë i kosovarit me nënshtetësi norvegjeze që vdiq në një burg në Serbi

KushtrimGuraj

Voziti nën ndikimin e alkoolit, i merret leja për 1 vit e gjobitet me 500 euro

KushtrimGuraj

Prishtinë: Vdes çiklisti pasi goditet nga një automjet

KushtrimGuraj