Telenews

DEPUTETI I PDK-SË REAGON PAS VENDIMIT TË GJYKATËS PËR FATURAT E RRYMËS

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka bërë reagimin e tij zyrtar pas vendimit të Gjykatës Themelore që të pezullohet vendimi i Zyrës së Rregullatorit të Energjisë për tarifat e reja  të energjisë.
Haxhiu ka thënë se vendimi i Gjykatës ka rilegjitimuar të gjitha kërkesat e Grupit Parlamentar të PDK-së për ndërhyrjet politike dhe pabarazinë në procesin e faturimit dhe shtrenjtimit të energjisë elektrike. /Telenews.al/
Postimi i tij i plotë:

”Vendimi i Gjykatës ka rilegjitimuar të gjitha kërkesat e Grupit Parlamentar të PDK-së për ndërhyrjet politike dhe pabarazinë në procesin e faturimit dhe shtrenjtimit të energjisë elektrike.
Pas këtij vendimi meritor të Gjykatës , qytetarëve duhet të ju kthehen paratë që ua morrën me shtrenjtim te energjisë elektrike gjatë muajve shkurt dhe mars 2022”.

Të ngajshme

Ushtarja e FSK-së bëhet pjesë e Akademinisë Mbretërore britanike

Donat Hashani

Gjendet pa shenja jete një person në gjimnazin ‘Ahmet Gashi’ në Prishtinë, mjeku konstaton vdekjen

Donat Hashani

Kamberi: Dje Vuçiqi filloi të tregojë të vërtetën, por pati frikë nga opozita

Donat Hashani