Telenews

DEPUTETJA E PDK-SË ATYRE TË VV-SË: REDUKTONI UDHËTIMET ZYRTARE DHE EJANI T’I KALONI LIGJET

Deputetja nga radhët e PDK-së, Ganimet Musliu iu ka bërë thirrje deputetëve të LVV-së që ti reduktojnë udhëtimet zyrtare, dhe të jenë prezent në seancat e Kuvendit.
“Është mirë që si LVV t’i reduktoni pak udhëtimet zyrtare dhe t’i ftoni deputetët të mbajnë përgjegjësitë për çka ja dhënë qytetar i Republikës së Kosovës, dhe që të jenë këtu  për t’i kaluar ligjet”, tha Musliu duke u përgjigjur në pyetjen e Kryekuvendarit Glauk Konjufca, i cili pyeti se ku janë deputetët.
Deputetët më herët miratuan Projektligjin për kompensimin e viktimave të krimit.

Të ngajshme

Saimir Tahiri lirohet nga burgu, 20 muaj para përfundimit të dënimit

Flaka Ajeti

Smajli: Fondi Sovran ide e mirë, por rrezik për sektorin privat

Flaka Ajeti

Përfundon debati parlamentar për situatën në veri

Flaka Ajeti