Telenews

Derbi i xhiros në futbollin kosovar mbyllet në paqe

Është mbyllur me barazim ndeshja derbi e javës së 25-të në Superligën e Kosovës në futboll.
Gjilani ka barazuar 1:1 në shtëpi ndaj Llapit, duke bërë kështu tjetër hap prapa në garë për titull.
Francisco Rivera kaloi Llapin në epërsi në minutën e 35-të.
Dhe, kur të gjithë menduan se Llapi do të largohej me pikë të plota, në skenë doli Shend Kelmendi që barazoi shifrat në minutën 90+1.
Me këtë barazim, Gjilani mbetet i dyti me 48 pikë, tri më pak se Ballkani që prin në elitë.
Në anën tjetër, Llapi mbetet i katërti me 41 pikë, dy larg zonës që dërgon në garat evropiane.

Të ngajshme

Ferizaj pretendon se futbollistët e Lirisë luajtën pa kontrata, bën ankesë për ta fituar ndeshjen me rezultat zyrtar

Donat Hashani

Kurti në stadiumin “Fadil Vokrri” duke parë futboll, shtyn takimin me Escobar’in dhe Lajçak’un

Flaka Ajeti

Plisat hedhin fishekzjarre në fushë (VIDEO)

Donat Hashani