Telenews

DOGANA E KOSOVËS SEKUESTRON 13 MIJË LITRA ETANOL, KAQ E LARTË ËSHTË VLERA E TYRE…

Dogana e Kosovës, ka bërë të ditur se ka sekuestruar 13 mijë litra Akohol koncentrat – Etanol me origjinë nga Serbia.
Sipas doganës, informatat janë siguruar përmes rrugëve operative, e më pas është arritur që të identifikohet kamioni dyshuar i cili vinte nga Mitrovica.
Vlera e mallit të sekuestruat është afro 24 mijë euro, derisa shmangiet nga Detyrimet Doganore të llogaritura në rast janë mbi 83 mijë euro.
“Lidhur me këtë rast është njoftuar Prokuroria Themelore në Prishtinë dhe me urdhër të Prokurorit kujdestar i dyshuari është intervistuar dhe pas intervistimit është derguar në mbajtje. Malli i kontrabanduar është sekuestruar”, thuhet në njoftimin e doganës.

Të ngajshme

Serwer: Për situatën në veri, SHBA po mbështetë 100% Serbinë

Furtuna Zejnullahu

Hoxha: Kurti mund të shkarkohet apo të dorëhiqet

Furtuna Zejnullahu

Borrell: Mirëpres zbarkimin e 700 forcave të NATO-s në Kosovë, qetësia të rivendoset menjëherë

Furtuna Zejnullahu