Telenews

EDI RAMA URON ABAZOVIQIN: KUSH DO TË KISHTE BESUAR SE BALLKANI DO TË KETË TRE KRYEMINISTRA SHQIPTARË

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, përmes një postimi në Twitter ka uruar kryeministrin e ri malazez Dritan Abazoviç.
Rama shkroi se kush do të kishte besuar deri dje që Ballkani Perëndimor me 6 shtete do të kishte tre kryeministra shqiptarë.
“I lumtur që Dritan Abazovic është nga sot kryeministri i Malit të Zi! Kush do ta kishte besuar dot deri dje se Ballkani me 6 shtete do të kishte 3 kryeministra shqiptarë Na takon ne të japim provën si ndërtues të mirë urash për paqe mes të gjithëve e mirëqenie për të gjithë Urime dhe sukses Dritanit, për Malin e Zi e për krejt rajonin tonë”, tha Rama.

Të ngajshme

Hoti thotë se vendi duhet të shkojë në zgjedhje: Koalicioni Kurti-Osmani mashtroi për dialogun

Donat Hashani

Abdixhiku tallet me Kurtin, thotë se sikur Vali Corleones edhe Kurti nuk po i thuhet puna e mbarë

Donat Hashani

Avni Dehari thotë se në propozimin evropian duhet të përmenden edhe shqiptarët e Luginës

Donat Hashani