Telenews

Ekskluzive: Florian Miftari zgjedhet Dekan i Fakultetit të Edukimit Fizik dhe Sportit në UP

 

 

Ish-basketbollisti i mirënjohur kosovar, Florian Miftari është zgjedhur Dekan i ri i Fakultetit të Edukimit Fizik dhe Sportit.

Telenews.al ka mësuar se Miftari ka marrë besimin për të drejtuar këtë pjesë të rëndësishme të Universitetit ”Hasan Prishtina”.

Deri tani këtë pozitë e mbante, Musa Selimi i cili ka qenë dekan për dy mandate.

Florian Miftari që ligjëron tri lëndë në këtë Universitet, ka qenë basketbollist i spikatur në vendin tonë. /Telenews.al/

Të ngajshme

Arrestohen dy persona në Prishtinë, u gjenden substanca narkotike

Hoxhaj për mosnjohjen e Kosovës nga Spanja: Nuk i sjell nder të jetë në një barkë me Rusinë

Parashikimi i Haradinajt për zgjedhjet, prognozë interesante e tij për opozitën

Donat Hashani