Telenews

ELITA E FUTBOLLIT KOSOVAR SOT ME DY NDESHJE

Sot do të luhen dy ndeshje në kuadër të javës së 27-të në Superligën e Kosovës.
Kryendeshja kryesore e ditës do të jetë përballja në mes Prishtinës dhe Llapit.
Kampioni aktual, Prishtina është në formë të mirë në ndeshjet e fundit dhe do të synojë që këtë ecuri pozitive ta vazhdojë edhe ndaj Llapit.
Teksa, Llapi pas formës së jashtëzakonshme që ishte duke kaluar, në ndeshjet e fundit ka pasë një rënie dhe do të synojë që të rikthehet te rezultatet pozitive ndaj Prishtinës.
Në përballjen tjetër, Ulpiana ballafaqohet me Dritën.
“Intelektualët” janë në formë të mirë dhe do të synojë që të vazhdojnë rezultatet pozitive edhe ndaj Ulpianës.
Dy përballjet fillojnë me fillim nga ora 14:00.

Të ngajshme

Ferizaj përfundon në procedurë disiplinore të FFK-së për ndeshjen kundër Dukagjinit

Furtuna Zejnullahu

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Flaka Ajeti

Përfundon gjyqi i dytë i Juventusit, merret vendimi përfundimtar pas marrëveshjes mes palëve

Flaka Ajeti