Telenews

Eskalojnë gazetarët kosovarë – shahen keq mes vete, edhe me nënë

Gazetarët kosovarë, Xhevdet Pozhari dhe Vullnet Krasniqi janë përplasur keq në rrjete sociale, pasi Pozhari në një postim fillestarë ka ofenduar rëndë pjesëtarët e komunitetit LGBTIQ, duke shfrytëzuar një deklaratë të Sami Lushtakut të dhënë sot.
Duke parë reagimet e shumta në postimin e parë, Pozhari ka tentuar të neutralizojë situatën, duke publikuar në një status të ri, disa deklarime seksiste të disa zyrtarëve të Partisë Demokratike të Kosovës.
Pavarësisht kësaj përpjekje të Pozharit, gazetari Vullnet Krasniqi i cili i kishte reaguar edhe në statusin e parë, i ka reaguar përsëri, duke i thënë Pozharit se “është homofob, transofob dhe gjithçka tjetër”

“E ti homofob, transofob e gjithcka tjeter, qe te jepet mundesia me dal me honger mut cdo nat, qa me te bo ty. Vec me ta pru Samine nashta del hakesh”, ka shkruar Krasniqi në statusin e Pozharit.
Ndërkohë analisti Pozhari ka qenë i papërmbajtur ndaj Krasniqit dhe e ka sharë me nënë.
“Vullnet Krasniqi unë muj në pauza me ta q… edhe nanën nëse je i interesuar.Shko tash ankohu dhe luje viktimën”, ka shkruar Pozhari si kundërpërgjigje për Vullnet Krasniqin.
 

 

Të ngajshme

Mergim Lushtaku “ia vendos” një infuzion kryeministrit Kurti

Donat Hashani

Kusari-Lila: Nxënësit humbën 12 për qind të programit të vitit shkollor

Donat Hashani

SBAShK vendos një afat për pagat: Ju presim veç edhe pak orë, më pas shkojmë nëpër rrugë ligjore

Donat Hashani