Telenews

Fantastike: Osmani shfaqet krah për krah me Mbretin Charles III (FOTO)

Presidetja e vendit, Vjosa Osmani po qëndron në Buckingham Palace, ku po merr pjesë në ceremoninë mortore të Mbretëreshës Elizabeta II.

Ajo ka publikuar disa fotografi ku shihet krahë për krahë me Mbretin Charles III dhe kryeministren e re të Britanisë së Madhe, Liz Truss.

Osmani ka shkruar se mbretëresha do të mbahet mend si një simbol i forcës dhe elasticitetit.

“Krahas Familjes Mbretërore dhe liderëve të tjerë botërorë, ne morëm pjesë në pritjen e Mbretit të HM në Pallatin Buckingham për të nderuar trashëgiminë e Mbretëreshës Elizabeth II të HM. Mbretëresha do të mbahet mend si një simbol i forcës dhe elasticitetit, dhe për angazhimin e saj të palëkundur ndaj shërbimit publik”, ka shkruar Osmani në Twitter.

Të ngajshme

Refuzoi të martohej me një të moshuar, babai vret vajzën

KushtrimGuraj

Ja sa fëmijë e morën emrin Flamur për 10 vjet

KushtrimGuraj

Osmani nga Prekazi: Adem Jashari, me familje u flijua për lirinë tonë

KushtrimGuraj