Telenews

Fatlum Gashi i Drenicës ”Ylli i Javës” në xhiron 23 të BKT Superligës

Federata e Futbollit e Kosovës së bashku me sponsorin e Superligës, Bankën Kombëtare Tregtare, BKT Kosova, vazhdojnë të ndajnë çmimin “YLLI I JAVËS”, për lojtarin më të mirë të xhiros.
“YLLI I JAVËS” për xhiron e 23-të në BKT Superligë është shpallur futbollisti i KF Drenica, Fatlum Gashi
Mesfushori i qendror i kuqezinjve ishte lojtari më i mirë i ndeshjes në fitoren e rëndësishme që skuadra e tij e arriti në shtëpi ndaj Dritës, me rezultat 2:1.
Ai shënoi eurogol në këtë ndeshje duke zhbllokuar rezultatin për fitoren e parë pas 5 viteve në përballje me ekipin e Dritës.
Fitorja e kësaj jave ia ka mundësuar FC Drenicës që ta përforcojë pozitën e pestë në renditje në BKT Superligë me 31 pikë, duke e stabilizuar pozitën në BKT Superligë.
Çmimin “Ylli i javës” për futbollistin e FC Drenica, e ndau Erand Elmazi, senior specialist në BKT.

Të ngajshme

Lojë e zjarrtë, mbyllet pjesa e par4 e finales mes Spanjës dhe Anglisë

Donat Hashani

Frikë nga Putin në finalen e Euro 2024, policia gjermane rrit masat e sigurisë para sfidës Spanjë-Angli

KushtrimGuraj

Spanjë-Angli | Formacionet e mundshme, De La Fuente pritet të bëj dy ndryshime

KushtrimGuraj