Telenews

FORCAT E UKRAINËS SHKATËRROJNË EDHE NJË KOLONË ME AUTOMJETE USHTARAKE TË RUSISË [VIDEO]

Afër Zaporozhyes, forcat e armatosura ukrainase dyshohet se shkatërruan një kolonë automjetesh të trupave ruse.
Një video e publikuar nga Nexta TV tregon se janë shkatërruar automjete ushtarake dhe në përshkrim thuhet se janë shkatërruar 60 automjete ushtarake dhe disa automjete të blinduara.
Shtohet se forcat ukrainase kanë rrëzuar një helikopter rus dhe kanë dëmtuar një tjetër.


 

Të ngajshme

Sarrazin: Rruga e zgjedhur nga Kurti në dialog, mund të mos jetë në interesin e Kosovës

Edmond Vila

Aksidentohen tri vetura në rrugën Prishtinë-Podujevë, lëndohen pesë persona

Edmond Vila

Të hënën pritet asfaltimi i një pjesë të korsisë në rrugën Prishtinë-Mitrovicë

Donat Hashani