Telenews

FORMACIONET STARTUESE: PRISHTINA – MALISHEVA

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Prishtina – Malisheva, e vlefshme në kuadër të xhiros së 28-të në Superligë.
Kryeqytetasit do të kërkojnë fitoren ndaj “Tornados”. Bardhekaltërit duket se janë këndellur dhe do kërkon të marrë pikët e plota për të siguruar vendin edhe për sezonin tjetër në Superligë.
Edhe Malisheva ka paraqitje të mira këtë sezon, andaj do të jetë një ndeshje interesante. Ky takim sipas njoftimit të klubit te Prishtinës, do të luhet në “Bajram Aliu” me fillim nga ora 13:30.
Formacionet zyrtare:
Prishtina: Halimi, B. Krasniqi, Pllana, Mone, Mici, Mankenda, Zyba, Sadam, Prapashtica, Hoti, Sadam.
Malisheva: Gashi, Kryeziu, Gërbeshi, Dumani, Ibrahimi, Vitija, Bruqi, Berisha, Shabani, Pefqeli, Olivier.

Të ngajshme

Ferizaj përfundon në procedurë disiplinore të FFK-së për ndeshjen kundër Dukagjinit

Furtuna Zejnullahu

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Flaka Ajeti

Përfundon gjyqi i dytë i Juventusit, merret vendimi përfundimtar pas marrëveshjes mes palëve

Flaka Ajeti