Telenews

FORMACIONET ZYRTARE, ANGLI – ZVICËR, LUAJNË SHAQIRI, XHAKA E ZEQIRI?

Për këtë miqësore luksi, trajnerët Gareth Southgate dhe Murat Yakin kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare.
Southgate ka vendosur t’i besojë fanellën e titullarit yjeve si Jordan Henderson dhe Harry Kane, ndërsa nga minuta e parë luajnë edhe Kyle Walker-Peters, Marc Guehi dhe Conor Gallagher.
Në anën tjetër, Yakin e nis ndeshjen me titullar si Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri. Kurse, Andi Zeqiri ndodhet në bankë rezervë.
Anglia: Pickford; Stones, Guehi, Coady; Walker-Peters, Gallagher, Henderson, Mount, Shaw; Foden, Kane;
Zvicra: Omlin; Widmer, Frei, Akanji, Rodriguez; Xhaka, Freuler; Steffen, Shaqiri, Vargas; Embolo;

Të ngajshme

Nuk u ftua për Evropian, Cikaleshi jep lajmin e papritur për Kombëtaren

Donat Hashani

Sylvinho e la jashtë, shpërthen agjenti i Uzunit: Shikoni këto statistika

Donat Hashani

Shqipëria publikon listën preliminare: Ftohen Daku dhe Hoxha, mungojnë Muja dhe Cikalleshi