Telenews

Futbolli i Kosovës/Në mesjavë zhvillohen çerekfinalet e Kupës

Të mërkurën më 16 mars, zhvillohen ndeshjet çerekfinale të Kupës së Kosovës në futboll.
Skuadra fituese e këtij trofeu në edicionin e kaluar, Llapi do të përballet me Gjilanin.
Dy skuadrat u takuan të dielën edhe në xhiron e 25-të të Superligës, në ndeshjen e cila u mbyll me barazim 1-1.
Një tjetër duel i fortë do të jetë ai ndërmjet Ballkanit dhe Prishtinës.
Suharekasit po kalojnë një sezon fantastik, ndërsa kryeqytetasit kanë gjetur rrugën e fitoreve pas një serie të gjatë negative.
Lehtë nuk do ta ketë as Drita, e cila do të ketë përballë skuadrën e Ulpianës.
Në ndeshjen tjetër, takohen 2 Korriku dhe KEK-u, dy skuadrat e vetme nga Liga e Parë dhe Liga e Dytë.

Të ngajshme

Ferizaj pretendon se futbollistët e Lirisë luajtën pa kontrata, bën ankesë për ta fituar ndeshjen me rezultat zyrtar

Donat Hashani

Kurti në stadiumin “Fadil Vokrri” duke parë futboll, shtyn takimin me Escobar’in dhe Lajçak’un

Flaka Ajeti

Plisat hedhin fishekzjarre në fushë (VIDEO)

Donat Hashani