Telenews

Gani Sejdiu i ashpër me këtë futbollist të Llapit: Po të isha unë, do ta dënoja më shumë se vet FFK-ja

Trajneri i njohur, Gani Sejdiu ka qenë i ftuar në emisionin “VAR” në Tëvë1. Ai ka dhënë opinionin e tij në lidhje me rastin diskutabil të ndeshjes Gjilani – Llapi. Në rastin të cilin Francisco Riviera është ndëshkuar me të kuq.
Sipas, Sejdiut trajneri Batatina duhet ta dënoj lojtarin e tij për gjestin e bërë në fushë, derisa shtoi se po të ishte në FFK do i jepte dënim me të madh se vetë FFK-ja.
“Trajneri, Batatina për këtë rast nuk duhet të flas por duhet ta dënoj lojtarin e tij, për ndërhyrje brutale dhe jo sportive. Ka qenë jo profesional dhe ka dëmtuar ekipin e vet. Ky ishte momenti kyq i ndeshjes dhe Batatina duhet të marrë masa ndaj lojtarit dhe po të isha këtë do ta dënoja me shumë se FFK-ja”, tha Sejdiu.

Të ngajshme

Ukraina refuzon lojërat olimpike, kërkon përjashtimin e Rusisë dhe Bjellorusisë

Donat Hashani

Basketboll / Superliga e Kosovës me 4 super-ndeshje, vëmendja në Therandë

Donat Hashani

E turpshme: Qipro ndalon simbolet e karateistëve nga Kosova (FOTO)

Donat Hashani