Telenews

Gati një mijë ndërtesa të shkatërruara në Kharkiv të Ukrainës

Kharkivi i Ukrainës është ndër vendet që është sulmuar nga rusët.
Shërbimi shtetëror i emergjencave të Ukrainës tha se pothuajse një mijë ndërtesa janë shkatërruar atje si rezultat i bombardimeve.
Sipas tyre, shumica e këtyre janë ndërtesa banimi, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.
Forcat ruse kanë granatuar Kharkivin, i cili shtrihet 50 kilometra nga kufiri me Rusinë, për më shumë se tre javë.
Zyrtarët ukrainas kanë bërë të ditur se të paktën 500 civilë janë vrarë atje.

Të ngajshme

Francës i duhen 15.000 farmacistë për të mbushur boshllëkun

Genc Gerguri

Të paktën 14 persona vdiqën nga rrëshqitja e dheut në Kamerun

Portali Telenews

Të shtëna dhe shpërthim në një hotel pranë pallatit presidencial në Mogadishu

Portali Telenews