Telenews

Gati një mijë ndërtesa të shkatërruara në Kharkiv të Ukrainës

Kharkivi i Ukrainës është ndër vendet që është sulmuar nga rusët.
Shërbimi shtetëror i emergjencave të Ukrainës tha se pothuajse një mijë ndërtesa janë shkatërruar atje si rezultat i bombardimeve.
Sipas tyre, shumica e këtyre janë ndërtesa banimi, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.
Forcat ruse kanë granatuar Kharkivin, i cili shtrihet 50 kilometra nga kufiri me Rusinë, për më shumë se tre javë.
Zyrtarët ukrainas kanë bërë të ditur se të paktën 500 civilë janë vrarë atje.

Të ngajshme

Zjarr në një qendër migracioni në Meksikë, rreth 37 të vdekur

Albiona Ibishi

SHBA: 28-vjeçarja hyn me automatik në shkollë dhe vret 6 persona – VIDEO

Albiona Ibishi

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Albiona Ibishi