Telenews

Gërvalla tregon se ku ishte mbrëmë

 

 

Ministrja e Jashtme Donika Gërvalla tha të hënën se ishte dijeni se kryeministri Albin Kurti do të diskutonte edhe për zgjedhjet e parakohshme me kryetarin e PDK-së, Memli Kransiqi.

E pyetur nga gazetari Çim Peka se a janë raportet e mira mes saj dhe Kurtit dhe duke aluduar se Kurti nuk e ka njoftuar fare se me Krasniqin do t’i diskutonte edhe zgjedhjet, Gërvalla u përgjigj kështu

“Më shumë flitet për partinë Guxo, do të mund të injorohej fare lehtë. Po ju tregoj një sekret. Mbrëmë deri në orën 23:30 kemi qenë bashkë, i kemi diskutuar këto gjëra. Si mendoni që partnerët e koalicionit, çka bëjnë ata”, tha Gërvalla.

Të ngajshme

Dorëheqja e Kurtit e vetmja zgjidhje për zgjedhje, thotë Rukiqi

Dyshohet se një grua u dhunua dhe u grabit në Gjilan

Mbi 350 qytetarë serbë kanë aplikuar për konvertimin e patentë shoferëve në RKS