Telenews

Gjithçka gati: Publikohen formacionet e Spanjës e Gjermanisë

Sot me fillim nga ora 18:00 stadiumi “Stuttgart Arena” në Stuttgart do të jetë nikoqir i derbit të Euro 2024 mes Spanjës dhe Gjermanisë.

Të dy këto kombëtare e hapin fazën e çerekfinales së Kampionatit Evropian Euro 2024.

Në raundin e 16-të, Spanja e eliminoi Gjeorgjinë 4:1, kurse Gjermania e mposhti Danimarkën 2:0.

Takimi i fundit mes Spanjës dhe Gjermanisë daton në muajin nëntor të vitit 2022, ku asokohe ndeshja përfundoi pa fitues me rezultat barabartë 1:1.

Sa i përket ndeshjes së sotme, të dy kombëtaret kanë publikuar formacionet zyrtare, dhe ato i gjeni më poshtë.

Të ngajshme

James Rodriguez po rikthehet në Evropë, i propozohet skuadrës italiane

Erzana Fazliu

Argjentina ankohet në FIFA

Erzana Fazliu

Mësohet paga e re e Sylvinhos te Shqipëria, prek milionin

Erzana Fazliu