Telenews

Grenell, pas takimit në Bruksel: Kurti hodhi poshtë çdo ide që presidentët e ShBA-së i dhanë Kosovës

Pas takimit të sotëm në mes të Kurtit dhe Vuçiqit në Bruksel, i cili përfundoi pa ndonjë marrëveshje, ish i dërguari special i ShBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se dëshiron të rikujtojë se kryeministri Kurti ka hedhur poshtë çdo ide që presidentët amerikanë i kanë dhënë Kosovës.

“Rikujtim, Albin Kurti ka hedhur poshtë çdo ide që presidentët amerikanë i kanë dhënë Kosovës. Të dy presidentët, ai demokrat dhe ai republikan. Ky është vetëm një fakt”, ka shkruar Grenell në Twitter.

Të ngajshme

ZPS kërkon që Hashim Thaçit t’i vazhdohet masa e paraburgimit

Miftar Zejnullahu

Vitia deklaroi se janë të brengosur me ikjen e profesionistëve shëndetësorë jashtë vendit

Miftar Zejnullahu

Qeveria miraton tri marrëveshjet e Procesit të Berlinit

Miftar Zejnullahu