Telenews

HARADINAJ: NUK MARRIM PJESË NË ASNJË VOTIM DERI NË FORMIMIN E KOMISIONIT HETIMOR PËR ENERGJINË

Ai këto i ka bërë të ditur në një konferencë për medie.
“Qeveria e pengoi Parlamentin të votojë për formimin e një Komisioni hetimor për shpenzimet për subvencionimin e energjisë, pagesën e rrymës në veri. Për këto edhe shumë të tjera Grupi Parlamentar i AAK-së nuk do të marrë pjesë në asnjë votim për ti bërë kuorumin shumicës deri në themelimin e këtij Komisioni Hetimor”, tha Haradinaj.
Kru i AAK-së ka shprehur shqetësimin për vonesën e hyrjes në fuqi të Strategjisë së Sigurisë Kombëtare, mosmiratimin e Ligjit të Pagave.

Të ngajshme

Sekuestrohen edhe një sasi e armëve, municionit dhe pajisjeve ushtarake në Zveçan

KushtrimGuraj

Ministri britanik për çështje evropiane: I lumtur që trupat britanike do ta përforcojnë KFOR’in

KushtrimGuraj

Mustafa i reagon Muratit: Për një vit u punësuan vetëm 8 mijë e 789 persona

KushtrimGuraj