Telenews

Haxhiu i ashpër me Kurtin: Gënjeshtar, mashtrues e zhvatës

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, e ka kritikuar ashpër kryeministrin Albin Kurti, për mosinvestime në sport.

Haxhiu, duke komentuar disa deklarime të Kurtit se do të investojnë 200 milionë euro në investime për të përmirësuar infrastrukturën e futbollit, ka thënë se “ku ishte që 4 vite që nuk i investoi këto miliona në sport”.

“Premtime boshe te mashtruesit Albin Kurti.  Ku ishte që 4 vite që nuk i investoi këto miliona në sport, ky kryeministër gënjeshtar, mashtrues dhe zhvatës? Ku ishte që 4 vite që nuk realizoi asnjë investim në infrastrukturën sportive. Përkundrazi,  i bllokoi investimet në:

Stadiumin Nacional,

Stadiumin Olimpik “Adem Jashari” – Mitrovicë,

Stadiumin e Gjilanit,

Stadiumin e Pejës,

Stadiumin e Gjakovës,

Stadiumin e Prizreni….!”, ka shkruar Haxhiu në Fcebook.

Sipas Haxhiu, deklarimet për investimet nisin nën “ethet e zgjedhjeve”.

“Tash nën ethet e zgjedhjeve paska nis premtimet boshe se do të investoj miliona euro në infrastrukturën e futbollit. Kujtojmë që miliona euro të infrastrukturës sportive tri vite radhazi kanë shkuar në suficit, ndërsa stadiumet janë shndërruar në gërmadha dhe fusha të baltosura.

Besoj e mbani mend lojën e Kosovës me Izraelin që u zhvillua në baltë, për shkak se nuk u investua as në bari të fushës së stadiumit nacional”, ka shtuar më tej Haxhiu.

 

 

source

Të ngajshme

Xhiroja e fundit: Rezultate befasuese pas pjesës së parë në Superligë

Donat Hashani

“Zbulohet lista” – këta janë dy futbollistët e grumbulluar nga Sylvinho për Evropian

Donat Hashani

25 maji, Dita Botërore e Futbollit

Donat Hashani