Telenews

Historike: Laura Fazliu e treta në botë

 

 

Laura Fazliu ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të xhudos në Abu Dhabi.

Urime Laurës, trajnerit Driton Kuka dhe Federatës së Xhudos së Kosovës.

Është kjo medalja e vetëm botërore këtë vit në sportet tona.

Botërori është gara e fundit për pikë olimpike Paris 2024.

Të ngajshme

Kombëtarja mbërrin në Shqipëri, shihni momentet dhe intervistat me lojtarët e trajnerin (VIDEO)

Donat Hashani

Ish-trajneri i CSKA Moskës: Serbët i kemi vëllezër, Daku të largohet nga Rusia

Donat Hashani

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Donat Hashani