Telenews

IDRIZI: BASHKËPUNIMIN ME QEVERINË E KEMI TË SHKËLQYESHËM, CILITDO MINISTËR QË I KAM KËRKUAR TAKIM MË KA PRANUAR

Idrizi theksoi se edhe me Ministrinë e Infrastrukturës dhe Ministritë e tjera nuk ka ndonjë problem sa i përket bashkëpunimit.
“Si komunë, bashkëpunimin me Qeverinë e kemi të shkëlqyeshëm, e kemi edhe me Ministrinë. Dy herë na ka vizituar ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu, të cilin e falënderoj. Punët veç janë duke u zhvilluar me një intensitet shumë më të fuqishëm, madje ka premtuar edhe vendosjen e semaforëve përgjatë magjistrales, që është një pikë që urgjentisht duhet me ndërmarr hapa… Me cilindo prej ministrave që i kam bërë kërkesë për takim më kanë pranuar dhe nuk kemi asnjë problem sa i përket bashkëpunimit”, bëri të ditur Idrizi në “Ditari” në Tëvë 1.

Të ngajshme

Lista Serbe reagon pas arrestimit të serbit në veri: Nëse nuk lirohet, do të ketë kryengritje

Donat Hashani

Olta Gixhari zgjedh të largohet nga BBVIP, Luizi mundohet t’i ndryshojë mendjen: Rri moj burrneshë, nuk ke pse ikën

Donat Hashani

Kurti takoi përfaqësuesit e shoqatës së ish të burgosurve politikë të Kosovës

Donat Hashani