Telenews

Instagram-i vjen me një risi

Instagram ju jep mundësinë që të vendosni 3 postimet tuaja të preferuara në krye të profilit tuaj në këtë rrjet social, ose siç ndryshe quhet “pin to top”.

Kompania thotë se funksioni i ri do t’u japë krijuesve më shumë mundësi për t’u shprehur në profilet e tyre.

Njoftimi zyrtar vjen pasi Instagram konfirmoi për TechCrunch në muajin prill se po testonte këtë risi. Ju mund të vendosni në krye të profilit tuaj fotot, videot apo “reels”.

“Profili juaj është hapësira juaj, kështu që ne po kërkojmë më shumë mënyra për t’ju dhënë kontroll mbi atë”, tha kreu i Instagramit Adam Mosseri në një video të postuar në kanalet e tij sociale në lidhje me funksionin e ri.

Kompania prezantoi gjithashtu disa mjete më kreative dhe opsione të tjera për t’i bërë “reels” më tërheqës.

The post Instagram-i vjen me një risi appeared first on tëvë1.info – Lexoje të vërtetën!.

Të ngajshme

Në cilin vend evropian nuk mund ta ngasësh makinën me më shumë se 80 km/h?

Portali Telenews

A e dini se çfarë do të thotë kjo shenjë e trafikut?

Portali Telenews

Imazhet e autostradës së ndritshme në Australi bëhen virale

Portali Telenews