Telenews

JA ÇFARË THOTË KËSHILLTARI I ZELENSKYT PËR NEGOCIATAT ME RUSINË

Negociatat midis Rusisë dhe Ukrainës “kanë ecur përfundimisht përpara”, sipas Ihor Zhovkva, nënkryetar i zyrës së presidentit, Volodymyr Zelensky.
Ai tha se bisedimet në Stamboll ishin hera e parë që, në vend që të jepte ultimatume dhe vijat e tyre të kuqe, pala ruse dëgjoi qëndrimin ukrainas.
Por ai i tha programit Today të BBC Radio 4 se Ukraina nuk do të tregtonte “asnjë centimetër të vetëm” të territorit, kur u pyet për rajonet lindore.
Ai tha gjithashtu se Rusia nuk i kishte tërhequr trupat nga Kievi dhe as nga Chernihiv, pavarësisht se Rusia tha se do të pakësonte operacionet e saj në ato zona.

Të ngajshme

Gërvalla – Kongresistit amerikan: Ende asnjë pasojë ndaj Serbisë për sulmin në Banjskë

Donat Hashani

Gjykata cakton kaq vite burg ndaj dy të miturve për vrasjen e 18-vjeçarit Lulzim Fejzullahu

Donat Hashani

Deputeti i VV-së “zbulon” pazaret e Kurtit me opozitën: Zgjedhjet e parakohshme në këmbim të Kodit Civ

Donat Hashani