Telenews

JASHARAJ: NË SBASHK DO TË FITOJA EDHE KUNDËR KURTIT

Rrahman Jasharaj është zgjedhur në mandatin e tij të tretë si kryetar i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit Shkencës dhe Kulturës.
Nga 120 delegatë që morën pjesë në Kuvendin Zgjedhor, Jasharaj mori 119 vota.
Para një kohe ai e pati ftuar edhe kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, që të anëtarësohej në SBASHK.
Ai tha në Sytë 7 në Klan Kosova se po të ishte përball tij edhe kryeministri i Kosovës Albin Kurti, do të fitonte.
“Jo nuk erdhi. Të ju them të vërtetën deklarata ime ishte nga një lloj nxitjeje që ma bëri sepse ai si kryeministër i Republikës së Kosovës pati momente kur përzihej në çështjet e sindikatave. Jo vetëm të SBASHK-ut, kur deklaronte se udhëheqësit tani duhet të shkojnë”.
“Dhe unë në atë instinkt të reagimit i thashë ‘Eja të garojmë bashkë’. Dhe po të them kësaj radhe se edhe po të ishte Kurti kundër meje unë do të fitoja”.

Të ngajshme

Akademi përkujtimore në mbështetje të Luginës së Preshevës

Donat Hashani

Imami i Qabesë në Kosovë, Myftiu doli e priti në Aeroport

Donat Hashani

Shpërthen Mero Baze: Vjosa Osmani u pa në OKB që e urren me shpirt Edi Ramën, edhe kur ai e mbron Kosovën

Donat Hashani