Telenews

KAQ RASTE ME COVID-19 NË 24 ORËT E FUNDIT NË KOSOVË

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, bënë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes nga koronavorusi.
Ndërsa vetëm nëntë qytetarë kanë rezultuar pozitivë kurse 39 qytetarë janë shëruar.
”Në 24 orët e fundit janë dhënë 90 doza të vaksinës kundër COVID-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.8823.780 doza të vaksinës.
Deri më sot 821.117 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
Deri më sot janë dhënë 100.625 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
Nga 536 testime, 9 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
Sot janë shëruar 39 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.123.
Në total numri i rasteve aktive është 504”.

Të ngajshme

Kjo është vajza 20 vjeçare që vdiq sot në QKUK

Miftar Zejnullahu

Mëngjesin hajeni përherë – këta artikuj asnjëherë

Donat Hashani

A siguron vërtet kafja energji?

Miftar Zejnullahu