Telenews

KEDS konfirmon vdekjen e punëtorit në Pejë: Shkak nuk ka qenë shtylla elektrike

“Punëtori ka qenë duke punuar në shtyllën elektrike ende nuk e dimë a ka qenë në kontakt me energjinë që është rrëzuar apo jo, por mjeku e ka konstatuar vdekjen e tij”, është shprehur zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

Por, sipas KEDS-it punëtori i tyre dyshohet se ka pësuar atak kardiak gjatë orarit të punës, dhe se nuk ka qenë duke punuar në shtyllë elektrike por duke ecur për të gjetur një prishje.

“Me keqardhje konfirmojmë ndarjen nga jeta të kolegut tonë, i cili dyshohet se ka pësuar atak kardiak gjatë orarit të punës. I ndjeri nuk ka qenë duke punuar në shtyllë elektrike por duke ecur për të gjetur një prishje”, kështu ka deklaruar Margarita Rashiti, nga KEDS-i.

Po ashtu, Rashiti ka theksuar se linja në atë pjesë nuk ka qenë me tension, ndërkaq organet kompetente do të vazhdojnë me procedurat tjera.

Ngjarja kishte ndodhur në fshatin Levoshë të komunës së Pejës, dhe se ngjarja është raportuar të ketë ndodhur rreth orës 12:00.

Të ngajshme

Lista Serbe reagon pas arrestimit të serbit në veri: Nëse nuk lirohet, do të ketë kryengritje

Donat Hashani

Olta Gixhari zgjedh të largohet nga BBVIP, Luizi mundohet t’i ndryshojë mendjen: Rri moj burrneshë, nuk ke pse ikën

Donat Hashani

Kurti takoi përfaqësuesit e shoqatës së ish të burgosurve politikë të Kosovës

Donat Hashani