Telenews

KËTO JANË NGJARJET E DITËS PËR SOT NË KOSOVË

Ngjarjet e datës 15 prill në Kosovë:
Drejtësia sot – platformë e Grupit për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) mban konferencë për media, me temë “Monitorimi i Sistemit Gjyqësor dhe Prokurorial në Kosovë Janar- Dhjetor 2021”. (Zyrat e GLPS-së, ora 10:00).
Deputet i LDK-së, Armend Zemaj, mban konferencë për medie. (Holli i Kuvendit, ora 11:00).
Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) mban konferencë për medie (Selia qendrore e LDK-së, ora 12:00).
Me iniciativë të GP të AAK mbahet tryezë diskutimi me temë “Sigurimet shëndetësore dhe skemat sociale në Kosovë”. (Kuvendi i Kosovës, salla N-506, ora 13:00).
Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, shpërndan certifikatat për kandidatët të cilët e kanë kaluar Provimin e Jurisprudencës. (Amfiteatri i madh, ish-objekti “Rilindja”, ora 15:00).

Të ngajshme

Zemaj thotë se LDK është “absolutisht” e gatshme për zgjedhje

KushtrimGuraj

Rusia i pranon gabimet gjatë mobilizimit të rezervistëve

KushtrimGuraj

“E kanë kallë Kosovën për pushtet”, gazetari Ridvan Berisha përplaset keq, autori e ndërpret emisionin

KushtrimGuraj