Telenews

KËTO JANË NGJARJET KRYESORE TË DITËS PËR SOT

Mbahet seanca fillestare në rastin e “53 milionë eurove”. (Gjykata Themelore, Prishtinë, ora 9:00).
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) organizon tryezë të rrumbullakët mbi sfidat me të cilat përballen gazetarët. (Hotel “Swiss Diamond”, Prishtinë, ora 10:00-14:30).
Hapet Panairi Ndërkombëtar i Turizmit Kosova 2022 (KIFT). Merr pjesë ministrja e Industrisë Ndërmarrësisë Tregtisë Rozeta Hajdari (Hotel “Grand”, Prishtinë, ora 10:30).
Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj raporton në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes. (Kuvendi i Kosovës, salla N-303, ora 10:00).
Me rastin e Ditës ndërkombëtare të zjarrfikësve, kryetari i Prishtinës Përparim Rama viziton Brigadën e Zjarrfikësve. (Lagjja “Emshir”, Prishtinë, ora 12:45) .

Të ngajshme

Ndërron jetë nëna e Edmond Lajqit, një ditë pasi djali ia vrau renë

Donat Hashani

Këshilli i Qarkut të Vlorës me falenderim të veçantë për Panairin Ndërkombëtar të Turizmit në Prishtinë

Donat Hashani

Kryetari i Ferizajt për rastin tragjik: Me forcën e ligjit do t’i japim dënim meritor dorasit

Hafize Elshani