Telenews

KJO ËSHTË E ARDHMJA E RASHICËS TE NORWICHI

Norwich City nuk arriti të mbijetojë në Premierligë dhe sezonin e ardhshëm do të garojë në Championshipin anglez.
Kjo nënkupton se yjet e klubit nuk do të qëndrojnë aty për të luajtur në një nivel më të ulët garash, shkruan “teamtalk.com”.
Rast konkret është edhe Milot Rashica, i cili pritet të largohet nga klubi verdh e gjelbër gjatë verës që vjen.
Dhe, mediumi anglez shkruan se Norwichi tash e tutje do të presë oferta për përfaqësuesin kosovar pasi ka vendosur përfundimisht ta shesë 25 vjeçarin.
Rashica i ka zhvilluar 28 ndeshje deri tash me klubin anglez dhe e ka realizuar vetëm një gol deri tash.
Ai ka kontratë me klubin deri në vitin 2025, por Norwichi do ta shesë ish-futbollistin e Werder Bremenit për të bërë sadopak para për ta tentuar rikthimin e menjëhershëm në Premierligë.
Rashica është blerje rekorde e Norwichit dhe ky klub do të mundohet të nxjerrë sa më shumë para nga shitja e futbollistit ofanziv.
Miloti ishte i pafat në dy sezonet e fundit pasi skuadrat ku luajti ai ranë nga liga, vjet Werderi e sivjet Norwichi.

Të ngajshme

Rashica flet pas momentit historik me Galatasarayn

Furtuna Zejnullahu

Galatasaray shpallet kampion në Turqi, Rashica lë gjurmë në fitoren ndaj Ankaragucu

Furtuna Zejnullahu

Ferizaj përfundon në procedurë disiplinore të FFK-së për ndeshjen kundër Dukagjinit

Furtuna Zejnullahu