Telenews

Klubet e Premier Leagues votojnë kundër heqjes së VAR-it

Klubet e Premier League kanë votuar kundër heqjes së sistemit VAR.

Kërkesa ishte bërë nga klubi i Wolves, pas disa vendimeve të diskutueshme të VAR-it gjatë sezonit të kaluar.

Megjithatë, në mbledhjen e përgjithshme vjetore të klubeve të Premier League (AGM) të enjten, propozimi i Wolves u refuzua, ka raportuar Sky Sports.

Nga votimi, 19 klube votuan në favor të mbajtjes së VAR-it, ndërsa vetëm një klub, që besohet të jetë vetë Wolves, votoi kundër.

Për të ndryshuar rregullat në Premier League nevojiten të paktën 14 vota pro nga 20 klubet.

Shumica e klubeve angleze mbështesin përdorimin e VAR-it, por kërkojnë përmirësime në vend që ta anulojnë tërësisht këtë sistem teknologjik.

source

Të ngajshme

Sot luan Shqipëria ndaj Spanjës, kjo është mundësia se si kualifikohet

Donat Hashani

Kjo komunë e Kosovës sot nderon me titullin ”Qytetar Nderi” presidentin e Shqipërisë

Donat Hashani

Eskalon rëndë dhe në ofendime debati mes Faruk Statovcit dhe Bylbyl Sokolit (VIDEO)

Donat Hashani