Telenews

KONJUFCA PRITI NË TAKIM DEPUTETIN SHQIPTAR NË KUVENDIN E SERBISË

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka takuar deputetin shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi.
“Pata nderin ta pres në vizitë deputetin Shaip Kamberi. Guximi dhe vendosmëria e tij duhet të jenë shembull edhe për të tjerët”.
Konjufca thotë se shqiptarët e Luginës janë populli më i shtypur e i diskriminuar në Evropës, teksa zotohet se mbështetja e Republikës së Kosovës do të rritet.
“Shqiptarët e Preshevës, Bujanocit e Medvegjës janë populli më i shtypur e i diskriminuar në Evropë. Këtë shtypje e ka demaskuar në kuvendin e Serbisë veçanërisht deputeti Kamberi. Mbështetja e Republikës së Kosovës do të rritet edhe më shumë. Në mbrojtjen e të drejtave tona ne do të qëndrojmë së bashku”, ka shkruar Konjufca në Facebook.

Të ngajshme

Vazhdon bastisja e policisë argjendarinë në Prishtinë, pronari i së cilës u arrestua dje

Hafize Elshani

“Kishte 3 mijë euro në çantë, i tha ik, ajo rezistoi…”, deklarohet vjehrri i Liridona Murselit

Hafize Elshani

Ekskluzive: Bujar Basha në muajin shtator doli nga burgu, i dënuar me 35 vjet burgim për katër grabitje

Hafize Elshani