Telenews

KOSOVA U-19 FITON NDAJ ESTONISË NË NDESHJEN E PARË KUALIFIKUESE PËR EVROPIAN

Kombëtarja e Kosovës U19 në konkurrencën e vajzave i ka nisur me këmbë të mbarë garat e raundit të dytë për kualifikimet e Kampionatit Evropian.
Në ndeshjen e parë të Grupit 4 të Ligës B, Dardanet U19 kanë fituar ndaj Estonisë, me rezultat 2:1.
Ky turne kualifikues po zhvillohet në Edinburgh të Skocisë.
Futbollistet e përfaqësueses U19 të Kosovës e kanë nisur me fitore garimin në raundin e dytë të kualifikimeve për Evropianin e këtij viti.
Kosova U19 garon në Grupin 4 të Ligës B, ndërsa të martën pasdite, në Edinburg të Skocisë, u përball me Estoninë. Kosova fitoi 2:1.
Golat për Kosovën i shënuan Loreta Lulaj, në minutën e 45-të dhe Fortesa Berisha, në minutën e 52-të.
Ndërkaq, golin e vetëm estonet e shënuan në minutën e 75-të.
Ndeshjen e radhës Kosova U19 e luan pas tri ditësh kundër Kazakistanit.

Të ngajshme

2 milionë tifozë nënshkruajnë peticionin për largimin e Halaand nga Premier League

Donat Hashani

Champions League, Europa League dhe Conference league mbeten në këtë platformë televizive deri në vitin 2027

Donat Hashani

Distria Krasniqi kalon në gjysmëfinale në Kampionatin Botëror

Donat Hashani