Telenews

KREU I PDK-SË THOTË SE ZV.MINISTRI BISLIMI IA PAMUNDËSOI KOSOVËS ANËTARËSIMIN NË KE

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka thënë se zv-kryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi ia pamundësoi Kosovës, rrugëtimin për anëtarësimin në Këshillin e Evropës.
“Edhe Bislimi është bërë protagonist, dhe ka marrë një hise goxha të madhe të vëmendjes në arenën vendore dhe ndërkombëtare”.
“Pikërisht kur Kosovës ju hap mundësia që të lëviz në drejtim të anëtarësimit në Këshillit e Evropës, lirisht mund të themi se skandali amatoresk i Bislimit e deskriditoj këtë mundësi qysh në fillim dhe efektivisht ja pamundësoi Kosovës anëtarësimin në Këshillin e Evropës”, është shprehur Krasniqi.

Të ngajshme

SBAShK vendos një afat për pagat: Ju presim veç edhe pak orë, më pas shkojmë nëpër rrugë ligjore

Donat Hashani

Rizvanolli: Çmimi i tarifave të rrymës nuk është kompetencë e qeverisë, por varësisht nga rezultatit do të merren masa për mbrojtjen e konsumatorit

Donat Hashani

Përplasen ashpër Hoti e Murati

Donat Hashani