Telenews

Kriza energjetike, Kosova në negociata me Maqedoninë, Greqinë dhe Bullgarinë për blerje të rrymës

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka thënë se janë në negociata për të blerë dhe këmbyer rrymë.

Rizvanolli theksoi se me Maqedoninë e Veriut, Greqinë dhe Bullgarinë janë në negociata, njofton Klankosova.tv.

“Me Republikën e Maqedonisë së Veriut, Greqinë, Bullgarinë, jemi duke vazhduar negociatat për të parë mundësitë qoftë për këmbim qoftë për blerje, aktualisht nuk kemi marrëveshje”, tha Rizvanolli gjatë konferencës për media.

Të ngajshme

Mali i Zi publikon analizë për “Ballkanin e Hapur”, dokumenti hiqet nga rendi i ditës në Kuvend

KushtrimGuraj

Çitaku: Në një ditë si kjo është mirë t’ia kujtojmë vetes çmimin e lartë të lirisë

KushtrimGuraj

Rrëfimi i amerikanit që mblodhi kujtimet e Ismail Qemalit

KushtrimGuraj