Telenews

Kurti arrin në Tiranë për varrimin e Kadaresë, shihet i mërzitur

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka arritur në Tiranë për të marrë pjesë në ceremoninë lamtumirëse për shkrimtarin e madh shqiptar Ismail Kadare.

Ai është parë i mërzitur.

Me Kurtin në Tiranë kanë shkuar edhe disa prej ministrave.

Në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit në Tiranë janë parë edhe deputetët e Vetëvendosjes dhe kryekuvendari Glauk Konjfuca.

Të ngajshme

Dhurata Dora, këngëtarja e vetme shqiptare, që performon në mesin 200 yjeve botërore në Rumani

Erzana Fazliu

Inspektorati në aksion – punëtorët e ndërtimtarisë dhe gratë shtatzëna duke punuar përkundër vendimit të MSH-së

Erzana Fazliu

Akademiku serb: Kosova de facto u pavarësua 25 vjet më parë – jam pro Kosovës në OKB

Erzana Fazliu