Telenews

KURTI BARTET NË TAKIM ME DELEGACIONIN AMERIKAN

Sot në Kosovë po qëndron një delegacion nga Shtëpia e Bardhë, të udhëhequr nga Elizabeth Sherwood-Randall, këshilltare e Presidentit amerikan, Joe Biden.
Ky delegacion sot ka takuar edhe presidenten Vjosa Osmani – Sadriu, ndërsa aktualisht është duke zhvilluar takim me kryeministrin Kurti.

 
 
 

Të ngajshme

Roberta Metsola rizgjidhet në krye të Parlamentit Evropian

Erzana Fazliu

Clark emërohet anëtar nderi i Odës Ekonomike Amerikane të Kosovës dhe i Bordit të Guvernatorëve të saj

Erzana Fazliu

Lansohet “Dritarja për investime të diasporës”, Kurti: 100 milionë euro për investimet e mërgatës

Erzana Fazliu