Telenews

Kurti pas atentatit ndaj kryeministrit sllovak: Dhuna s’ka vend në demokraci

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka uruar shërim të shpejtë kryeministrit sllovak, Robert Fico, i cili është plagosur pasditen e së mërkurës.

Në një postim në platformën X, Kurti e ka quajtur tejet shqetësues lajmin për plagosjen e kryeministrit Fico, derisa ka theksuar dhuna nuk ka vend në demokraci.

”Një lajm shumë shqetësues nga Sllovakia, raporton se kryeministri Robert Fico është qëlluar. I urojmë shërim të shpejtë dhe të plotë dhe i shprehim mendimet tona familjes së tij dhe popullit të Sllovakisë. Dhuna nuk ka vend në demokraci”, ka shkruar Kurti në platformën X.

 

source

Të ngajshme

Haradinaj për Masakrën e Tusuzit: Dëshmi e gjallë e barbarisë serbe mbi civilë të pafajshëm

Në pritje të hapjes së shkollës në Obrançë të Podujevës, prindërit kërkojnë transport për fëmijët

Peci njofton për nisjen e vaksinimit kundër tërbimit të kafshëve